GABINET WETERYNARYJNY ORBIVET
lek. wet. Dariusz St. Buksa
Specjalizacja:
- Chirurgia
- Choroby ptaków
67-700 Głogów ul. Staszica 15A
kom. 504 28 96 86 tel. 76 8 35 11 46

O NAS

Nazywam się Dariusz Buksa i jestem lekarzem weterynarii. Już od 1995 roku. Od tego też czasu mam stały kontakt z zawodem.

Studia to był czas nie tylko związany z książkami ale i z zajęciami praktycznymi. Tu na zdjęciu zajęcia z anatomii.
W styczniu 1995 roku, w uroczystej scenerii Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego wręczono nam pamiątkowe dyplomy, które w prawdzie nie upoważniały nas do pracy w zawodzie nie mniej były takim widocznym świadectwem ukończenia przez nas kursu na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej.
Kiedy tylko gościnna Ziemia Głogowska przytuliła mnie do serca, od razu, dokładnie 8-go marca 1995 roku rozpocząłem staż, który zakończył się z dniem uzyskania prawa do wykonywania zawodu, co miało miejsce jeszcze tego samego roku, w październiku. Wówczas to można powiedzieć, że oficjalnie już, jako lekarz weterynarii zaczęła się moja przygoda, która trwa po dzień dzisiejszy. Pracowałem wtedy w Lecznicy dla zwierząt REX, przy ulicy Chopina.
ORBIVET (nie mylić z czymś innym) powstał w roku 2000 ale jako samodzielny zakład weterynarii (wg nowej nomenklatury) działam już od dokładnie 16-go sierpnia 1996 roku. Po licznych przejściach, perturbacjach rozpocząłem pracę przy ulicy Piotra Skargi 4.
Tu zajmowałem się leczeniem zwierząt do 2012 roku po czym przeniosłem się, dosłownie za róg (ul. Staszica 15A) do nowego lokalu. Lokal ten nabyłem i przeznaczyłem wyłącznie na cele weterynaryjne. W przyszłości planuję rozbudowę – powiększenie o dodatkowe pomieszczenia. W planach mam również powiększenie zespołu lekarskiego.

Moje marzenie sprzed lat się ziściło: w Głogowie jest już tyle zakładów leczniczych, że pierwsza pomoc weterynaryjna nie jest problemem, tak jak to miało miejsce kiedyś. W prawdzie nie ma 24-ro godzinnej pomocy ale zawsze jest ktoś, kto odbierze telefon. Także świadomość właścicieli wzrosła; wiele osób ma zapisany nr telefonu swojego lekarza. Działa schronisko, które również było moim pragnieniem. Nie jest również kłopotem ranne zwierzę: odpowiednie służby są w stanie zabrać i poddać opiece takiego pacjenta. Akcja powszechnego znakowania zwierząt przynosi wymierne korzyści; coraz to mniej jest ogłoszeń o zaginionych psach. Szczególnie po wystrzałach sylwestrowych. Nigdy jednak nie jest tak aby było już na tyle dobrze, żeby nic nie robić. Przed nam inne wyzwania jak chociażby pojawiające się nowe jednostki chorobowe czy też dalszy rozwój nauk weterynaryjnych. Najważniejsze to by być otwartym, nie bać się i mieć dobry humor.